Arek Wałczyk - Wpisy, które warto poczytać

Jak ochrona środowiska psuje komputery

Niedziela, 10 marca 2013 godzina 13:28 Elektronika
Jak ochrona środowiska psuje komputery

Za racji, że ostatnimi czasy pisałem o wszystkim z wyjątkiem komputerów, pomyślałem, że poczynię krótką notkę na temat problemu, który dotyka sporą część społeczeństwa. Poruszę temat częstej awaryjności sprzętu komputerowego – tej poważnej, gdy zachodzi konieczność wymiany podzespołów. Wyjaśnię co wspólnego mają z tym dyrektywy ekologiczne.

Całość wpisu Skomentuj (1)

Gry komputerowe w stylu retro

Piątek, 8 marca 2013 godzina 8:35 Komputery i Internet
Gry komputerowe w stylu retro

Nie mają genialnej grafiki wspomaganej przez najnowocześniejsze technologie nVidia. Bywa, że ich dźwięk generowany jest przez systemowy brzęczyk. Objętość plików często pozwalała zmieścić je na jednej lub kilku dyskietkach, a do uruchomienia wystarczał wiekowy komputer z procesorem 200Mhz i Windowsem 95. Z kolei grywalność do dziś pozostaje na wysokim poziomie.

Całość wpisu Skomentuj (5)

Kręcimy teledysk. Akustycznie i twórczo.

Czwartek, 28 lutego 2013 godzina 15:45 Film i media
Kręcimy teledysk. Akustycznie i twórczo.

Co się dzieje kiedy grupa kreatywnych ludzi z pasją spotyka się by zrobić coś twórczego? Taka sytuacja może między innymi poskutkować powstaniem wideoklipu – teledysku do piosenki wykonanej przez bardzo utalentowaną wokalistkę z okolicy. Kiedy w poniedziałek nakręciliśmy zdjęcia, tak dziś możemy pochwalić się już efektem naszych prac. W środku kilka moich słów na temat samego przygotowania klipu.

Całość wpisu Skomentuj (2)

Minify – Sympatyczne narzędzie dla Web-Designerów

Czwartek, 21 lutego 2013 godzina 8:45 Programowanie
Minify – Sympatyczne narzędzie dla Web-Designerów

W wielu projektach WWW dochodzi do momentu, że pliki tekstowe takie jak PHP, JS czy arkusze stylów CSS zaczynają przybierać spore rozmiary. Generalnie w niczym to nie przeszkadza, ale co się dzieje kiedy witryna posiada kilkadziesiąt zapytań w ciągu sekundy, a do wczytania jest kilka lub kilkadziesiąt takich plików. Z pomocą przychodzą wówczas różnorakie techniki i narzędzia do optymalizacji. Dziś omówię prosty skrypt o nazwie Minify.

Całość wpisu Skomentuj (90)
Strona: 4/6 | <<<12345...6>>>